Síla přírody propojená s lidským umem pomáhá, léčí a inspiruje.

erebos akce hluboká
erebos akce hluboká

Hlavním tématem akce bylo představení výsledků výzkumu v podobě komerčně úspěšných výrobků, které vycházejí z oblasti výzkumu biologicky aktivních látek, získávaných z léčivých a aromatických rostlin. K vidění byly nejen potravinářské výrobky, které jsou zdraví prospěšné, protože obsahují látky z adaptogenních či léčivých bylin nebo jsou vyráběné bez konzervantů a jiných aditiv, ale také přípravky na ochranu rostlin, které jsou environmentálně bezpečné a zdraví neškodné. Cílem bylo, ukázat veřejnosti na příkladech vývoje nových, úspěšných produktů, schopnost transferu výsledků české vědy do praktických, zdraví a environmentálně prospěšných produktů - životaschopnost české vědy i během koronaviru.

V rámci akce proběhl také křest nové knihy Světem bylin od mezinárodně uznávaného odborníka na léčivé rostliny či botanické pesticidy a zároveň jednoho z nejcitovanějších vědců světa, doc. Ing. Romana Pavely, Ph.D., nositele významného ocenění Česká hlava 2013 za vývoj výrobků prokazatelně zlepšujících kvalitu života a životního prostředí.

Další součástí akce bylo představení nového charitativního projektu „Česká kniha pomáhá“, jehož hlavním cílem je prostřednictvím knih pomáhat lidem překonávat jejich nelehké životní situace.

Zlatým hřebem programu pak byla vernisáž obrazů oblíbeného moderátora a známého herce Filipa Čapky a to za přítomnosti významných osobností našeho kulturního a společenského dění.

Zúčastněné firmy: White s.r.o., Kitl, s.r.o, Agro CS, a.s., Ing. Pavel Cvrček, s.r.o. atd.

erebos akce hluboká